9 października br. odbyła się wideokonferencja z przedstawicielami służby weterynaryjnej Uzbekistanu. Ze strony polskiej rozmowy prowadził Zastępca GLW Paweł Meyer.
W piątek, 4 października 2024 r. w Parlamencie odbył się IV Kongres Praw Zwierząt pod patronatem wicemarszałek Sejmu Doroty Niedzieli.
Główny Lekarz Weterynarii podjął decyzję o wdrożeniu doraźnego programu badania ryb, które pochodzą ze stawów zlokalizowanych na obszarach, przez które przeszła woda powodziowa.
Główny Lekarz Weterynarii (GLW) wydał zalecenie, aby środki odkażające oraz sprzęt do ich stosowania, będące w dyspozycji Powiatowych Lekarzy Weterynarii (PLW), były udostępniane nieodpłatnie dla gospodarstw zajmujących się produkcją zwierzęcą jak i w działalności RHD, SB i MOL.
Spotkanie z przedstawicielami Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej zorganizowane w ramach przygotowań do sprawowania polskiej prezydencji w 2025 r.
Próbki żywności pochodzenia zwierzęcego importowanej z krajów trzecich przekazane do badań laboratoryjnych przez polskie punkty weterynaryjnej kontroli granicznej.
Główny Lekarz Weterynarii informuje, że wg stanu na dzień 30 września 2024 r. w Polsce nie odnotowano dotychczas przypadku zachorowania zwierząt na chorobę niebieskiego języka.
Wprowadzenie od 27.09.2024 r. przez władze brytyjskie nowych zasad wwozu mięsa wieprzowego i jego produktów na użytek własny z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii
W dniach 18-20 września 2024r. w Szczecinie odbyło się szkolenie pt. „Kryteria oceny produktów rybołówstwa oraz wybrane procedury mające zastosowanie w weterynaryjnej kontroli granicznej”, dedykowane urzędowym lekarzom weterynarii przeprowadzającym weterynaryjne kontrole urzędowe na granicy zewnętrznej UE.
Apel Głównego Lekarza Weterynarii do podmiotów nadzorowanych przez Inspekcję Weterynaryjną, które ucierpiały podczas powodzi