W dniach 13-14 września br. delegacja władz weterynaryjnych i fitosanitarnych Tajwanu - BAPHIQ przebywała w Polsce w ramach wizyty studyjnej organizowanej przez Komisję Europejską
XII spotkanie Grupy Roboczej do spraw monitorowania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików w dniu 12 września 2018.
Zasady przeprowadzania kontroli urzędowych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej (wybrane zagadnienia)
W wyniku prowadzonych negocjacji został uzgodniony wzór świadectwa dla gołębi przemieszczanych na zawody i wystawy z Polski do Republiki Serbii.
W związku z pozytywną oceną sytuacji epizootycznej w zakresie grypy ptaków (HPAI) rosyjska służba weterynaryjna zniosła zakaz eksportu mięsa drobiowego, produktów drobiowych oraz pasz dla drobiu z Polski. Mimo to na eksport mięsa drobiowego nadal obowiązuje embargo polityczne.
W związku z uzyskaniem przez Polskę statusu kraju o znikomym ryzyku wystąpienia BSE białoruska służba weterynaryjna zezwoliła na wwóz na terytorium Białorusi bydła hodowlanego i użytkowego oraz nasienia buhajów i zatwierdziła opracowane przez Główny Inspektorat Weterynarii wzory świadectw, które będą towarzyszyć wysyłkom.
W dniu 6 sierpnia 2018 r. służby weterynaryjne RPA poinformowały o ponownym otwarciu rynku południowoafrykańskiego dla drobiu, mięsa drobiowego i produktów drobiowych z Polski.
W wyniku negocjacji przeprowadzonych ze stroną egipską, ustalony bilateralnie wzór Świadectwa zdrowia dla świeżego mięsa bez kości, wyrobów i produktów mięsnych z trzody chlewnej przeznaczonych do eksportu do Arabskiej Republiki Egiptu został rozszerzony o produkty mięsne przetworzone termicznie.
Służby weterynaryjne Polski i Kosowa uzgodniły wzór świadectwa dla mięsa drobiowego (POU) przeznaczonego do wysyłki do Republiki Kosowa.
Od dnia 1 sierpnia 2018 r. ulegają zmianie godziny pracy Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Dorohusku