GLW wspiera inicjatywę dobrostanu koniowatych - w tym celu została wydana ulotka edukacyjna dla turystów i użytkowników usług z udziałem koni, kucyków i osłów.
Komunikat dotyczący zwiększonej liczby padnięć ptaków z rodziny krukowatych, odnotowywanych na terenie miasta stołecznego Warszawy oraz ocena ryzyka występowania Gorączki Zachodniego Nilu u ludzi.
Inspekcja Weterynaryjna przeprowadza kontrole urzędowe zwierząt, towarów pochodzenia zwierzęcego oraz pasz przywożonych do UE z krajów trzecich.
Próbki żywności pochodzenia zwierzęcego importowanej z krajów trzecich przekazane do badań laboratoryjnych przez polskie punkty weterynaryjnej kontroli granicznej.
W dniu 1 sierpnia 2024 r. zakończył się audyt kubańskiej służby weterynaryjnej w polskich zakładach.
Forum Głównych Lekarzy Weterynarii Państw Bałtyckich odbywa się w dniach 31 lipca - 2 sierpnia br. na Łotwie.
Udział GLW i ZGLW w spotkaniu międzyresortowym dot. współpracy z Koreą
Od 2 sierpnia tego roku roślina - pistia rozetkowa (Pistia stratiotes), ryba - przydenka żebrowata (Fundulus heteroclitus) i żaba - platana szponiasta (Xenopus laevis) uznawane będą za inwazyjne gatunki obce (IGO) stwarzające zagrożenie dla Unii.
Spotkanie online w dniu 24 lipca br. z przedstawicielami władz weterynaryjnych Cypru i Danii w związku z przygotowaniami do sprawowania Prezydencji w Radzie UE.
Przypominamy: rolnicy mogą do 2 sierpnia 2024 r. składać wnioski o dofinansowanie w 80 proc. inwestycji zapobiegających rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Do 26 lipca hodowcy świń mają natomiast czas, aby ubiegać się o sfinansowanie podjętych w tym roku działań bioasekuracyjnych. W tym przypadku refundacji podlega do 100 proc. wydatków.