W dniu 1 sierpnia 2024 r. zakończył się audyt kubańskiej służby weterynaryjnej w polskich zakładach.
Forum Głównych Lekarzy Weterynarii Państw Bałtyckich odbywa się w dniach 31 lipca - 2 sierpnia br. na Łotwie.
Udział GLW i ZGLW w spotkaniu międzyresortowym dot. współpracy z Koreą
Od 2 sierpnia tego roku roślina - pistia rozetkowa (Pistia stratiotes), ryba - przydenka żebrowata (Fundulus heteroclitus) i żaba - platana szponiasta (Xenopus laevis) uznawane będą za inwazyjne gatunki obce (IGO) stwarzające zagrożenie dla Unii.
Spotkanie online w dniu 24 lipca br. z przedstawicielami władz weterynaryjnych Cypru i Danii w związku z przygotowaniami do sprawowania Prezydencji w Radzie UE.
Przypominamy: rolnicy mogą do 2 sierpnia 2024 r. składać wnioski o dofinansowanie w 80 proc. inwestycji zapobiegających rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Do 26 lipca hodowcy świń mają natomiast czas, aby ubiegać się o sfinansowanie podjętych w tym roku działań bioasekuracyjnych. W tym przypadku refundacji podlega do 100 proc. wydatków.
Uzgodnienie świadectwa zdrowia dla osłonek kolagenowych wytworzonych ze skór wołowych eksportowanych do Republiki Dominikańskiej
W dniu 23 lipca br. w MRiRW obyło się spotkanie poświęcone kwestii zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski. W spotkaniu uczestniczył sekretarz stanu w MRiRW Jacek Czerniak oraz sekretarz stanu w MRiRW Michał Kołodziejczak z przedstawicielami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Polskiego Związku Łowieckiego, Lasów Państwowych oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii.
W dniu 23 lipca 2024 roku w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Poznaniu odbyło się spotkanie w sprawie ASF z udziałem przedstawicieli IW. W spotkaniu uczestniczył m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski oraz Główny Lekarz Weterynarii Krzysztof Jażdżewski.
Zniesienie zakazu eksportu mięsa wieprzowego do Wybrzeża Kości Słoniowej.