W dniu 13 maja 2024 r. odbyła się inspekcja zdalna władz chińskich w kolejnym zakładzie mięsa wołowego, który ubiega się o uzyskanie zatwierdzenia do eksportu na rynek chiński.
Spotkanie Głównego Lekarza Weterynarii z przedstawicielami ZHW, PIWet-PIB w Puławach i WIW-ów.
W ramach ochrony zdrowia zwierząt i bezpieczeństwa żywności w Polsce na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej Inspekcja Weterynaryjna prowadzi kontrole żywności pochodzenia zwierzęcego, ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, pasz przywożonych z państw trzecich. Kontrole te obejmują m.in. ocenę organoleptyczną wytypowanych partii pasz oraz pobranie próbek do badań laboratoryjnych
Wprowadzenie przez władze izraelskie nowego weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla koni eksportowanych z terenu Polski.
W dniach od 22 do 24 kwietnia 2024 r. w Głównym Inspektoracie Weterynarii, pod kierownictwem lek. wet. Anny Marii Brańskiej, miał miejsce pierwszy zjazd w ramach szkoły ustawicznego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Udział Głównego Lekarza Weterynarii w posiedzeniu Grupy Roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii państw członkowskich UE
Podczas tegorocznych targów FHA-Food & Beverage (FHA) w Singapurze polski resort rolnictwa i rozwoju wsi reprezentował sekretarz stanu Stefan Krajewski. Wydarzenie było okazją do rozmowy z przedstawicielami singapurskiej administracji o możliwości zwiększenia eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do tego kraju, w szczególności otwarcia singapurskiego rynku dla polskiego mięsa wołowego. Wiceministrowi Krajewskiemu
Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie internetowej Departamentu Nadzoru Weterynaryjnego i Spożywczego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi zniesione zostały restrykcje importowe dla województwa śląskiego wprowadzone z uwagi na występowanie wysoce zjadliwej grypy ptaków.
W dniu 23 kwietnia 2024 r. odbyła się inspekcja zdalna władz chińskich w kolejnym zakładzie mięsa wołowego, który ubiega się o uzyskanie zatwierdzenia do eksportu na rynek chiński.