Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu sto dziewiętnastego ogniska ASF w Polsce od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 2227-2264 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 4 czerwca - 10 czerwca 2018 r.
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi nowych zasad utrzymywania obszaru zagrożenia (strefa niebieska), Główny Lekarz Weterynarii informuje co następuje.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu sto szesnastego ogniska ASF w Polsce od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu sto czternastego i sto piętnastego ogniska ASF w Polsce od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 2198-2226 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 28 maja - 3 czerwca 2018 r.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu sto trzynastego ogniska ASF w Polsce od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 2167-2197 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 21-27 maja 2018 r.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu sto dwunastego ogniska ASF w Polsce od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.
W dniu 19 maja 2018 roku firma Eli Lilly Polska Sp. z o.o. poinformowała Głównego Lekarza Weterynarii o możliwości wystąpienia działań niepożądanych po przypadkowej ekspozycji oczu po zastosowaniu produktu leczniczego weterynaryjnego Osurnia, żel do uszu dla psów. Jak wynika z przekazanych informacji w większości przypadków do kontaktu z oczami dochodziło, gdy psy potrząsały głowa po podaniu do uszu produktu leczniczego