Za pośrednictwem systemu RASFF przekazano stronie polskiej informacje m. in. na temat jaj pochodzących z polskich ferm, w których wykryto obecność fipronilu. W oparciu o przekazane via system RASFF informacje, Inspekcja Weterynaryjna podjęła natychmiastowe działania celem weryfikacji tych informacji i ew. podjęcia działań względem producentów jaj konsumpcyjnych.
Główny Lekarz Weterynarii uzgodnił ze służbami weterynaryjnymi Izraela świadectwo zdrowia dla mięsa drobiowego eksportowanego do tego kraju.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452 i 453 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu siedemdziesiątego ósmego, siedemdziesiątego dziewiątego, osiemdziesiątego, osiemdziesiątego pierwszego, osiemdziesiątego drugiego i osiemdziesiątego trzeciego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.
W dniu 21/07/2017 r., do Podpunktu Krajowego Punktu Kontaktowego RASFF w Głównym Inspektoracie Weterynarii wpłynęło powiadomienie wygenerowane przez władze Belgii w sprawie obecności niedozwolonej substancji fipronilu, której obecność stwierdzono w jajach konsumpcyjnych w Belgii.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu siedemdziesiątego szóstego i siedemdziesiątego siódmego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce
Główny Lekarz Weterynarii informuje o dopuszczeniu przez władze w Katarze importu mięsa z Polski.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia czterech przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.
Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięciu kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce.
Program bioasekuracji