Aktualności
-
Zatwierdzenie polskich zakładów do eksportu na rynek kubański
Uprawnienia eksportowe zostały przyznane na okres 2 lat.
-
Udział Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w Kongresie Eksportu 2024
Udział Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w Kongresie Eksportu 2024
-
Wizyta przedstawicieli Ambasady Królestwa Niderlandów w Głównym Inspektoracie Weterynarii
Spotkanie Głównego Lekarza Weterynarii z Radcą ds. Rolnych Ambasady Królestwa Niderlandów
-
Rozmowy z Uzbekistanem o współpracy weterynaryjnej
9 października br. odbyła się wideokonferencja z przedstawicielami służby weterynaryjnej Uzbekistanu. Ze strony polskiej rozmowy prowadził Zastępca GLW Paweł Meyer.
-
Główny Lekarz Weterynarii na IV Kongresie Praw Zwierząt
W piątek, 4 października 2024 r. w Parlamencie odbył się IV Kongres Praw Zwierząt pod patronatem wicemarszałek Sejmu Doroty Niedzieli.
-
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wprowadzenia doraźnego programu badania ryb, które pochodzą ze stawów zlokalizowanych na obszarach, przez które przeszła woda powodziowa
Główny Lekarz Weterynarii podjął decyzję o wdrożeniu doraźnego programu badania ryb, które pochodzą ze stawów zlokalizowanych na obszarach, przez które przeszła woda powodziowa.
-
Bezpłatne środki odkażające i sprzęt do ich stosowania dla gospodarstw, które ucierpiały w wyniku powodzi
Główny Lekarz Weterynarii (GLW) wydał zalecenie, aby środki odkażające oraz sprzęt do ich stosowania, będące w dyspozycji Powiatowych Lekarzy Weterynarii (PLW), były udostępniane nieodpłatnie dla gospodarstw zajmujących się produkcją zwierzęcą jak i w działalności RHD, SB i MOL.
-
Spotkanie z przedstawicielami Sekretariatu Generalnego Rady UE
Spotkanie z przedstawicielami Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej zorganizowane w ramach przygotowań do sprawowania polskiej prezydencji w 2025 r.
-
Badania laboratoryjne produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do spożycia przez ludzi, pochodzących z krajów trzecich (weterynaryjna kontrola graniczna) - wrzesień 2024 r.
Próbki żywności pochodzenia zwierzęcego importowanej z krajów trzecich przekazane do badań laboratoryjnych przez polskie punkty weterynaryjnej kontroli granicznej.
-
Choroba niebieskiego języka w Europie - a status Polski
Główny Lekarz Weterynarii informuje, że wg stanu na dzień 30 września 2024 r. w Polsce nie odnotowano dotychczas przypadku zachorowania zwierząt na chorobę niebieskiego języka.