Strona główna/Komunikaty/Komunikat dotyczący stada krów przebywających na terenie gminy Deszczno w woj. lubuskim

Komunikat dotyczący stada krów przebywających na terenie gminy Deszczno w woj. lubuskim

Komunikaty 2019-05-24

W nawiązaniu do sprawy nieprzestrzegania wymagań oraz licznych uchybień i zaniechań właściciela stada krów z gminy Deszczno oraz koniecznością rozważenia wszystkich dostępnych opcji prawnych, zdrowotnych oraz skutków ekonomicznych dla sektora hodowlanego, Główny Lekarz Weterynarii informuje co następuje.

Sytuacja dotycząca ww. zwierząt jest bardzo skomplikowana i wymaga wielowątkowej analizy. W ostatnim czasie odbyło się szereg spotkań konsultacyjnych z przedstawicielami organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, organizacji hodowców bydła, a także posiedzenie Rady Sanitarno-Epizootycznej poświęcone branym pod uwagę opcjom rozwiązania ww. sytuacji wraz z oceną ich skutków.

Obecnie Główny Lekarz Weterynarii oczekuje na ostateczne stanowisko Rady, które będzie ważną opinią w sprawie. Ponadto, cały czas analizowane są przepisy krajowe i unijne oraz opinie prawne wpływające do Głównego Lekarza Weterynarii od podmiotów zainteresowanych sprawą.

W związku z tym, Główny Lekarz Weterynarii oświadcza, że do dnia dzisiejszego nie zostały podjęte, żadne decyzje dotyczące zwierząt, które obecnie znajdują się pod opieką organizacji społecznych oraz wójta gminy Deszczno.

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska